Taktické cvičení - taneční klub Xanadu

30.11.2015 16:10

Námětem taktického cvičení byl požár bývalého tanečního klubu Xanadu. Cvičení se zúčastnily jednotky HZS ČR požární stanice Chrudim a SDH měst Hrochův Týnec a Chrudim.

Po příjezdu bylo průzkumem zjištěno, že uvnitř se nachází celkem 7 osob. Naše jednotka provedla odpojení budovy od elektrické energie a byl zavřen hlavní uzávěr plynu. Následně byl od rozdělovače natažen útočný proud C a bylo prováděno vyhledávání osob. Naší jednotkou byly vyvedeny čtyři osoby a byla provedena lokalizace a likvidace požáru. Po příjezdu jednotky HZS Chrudim byl zásah předán veliteli jednotky a naše jednotka se řídila jeho pokyny. Po ukončení cvičení byly sbaleny věcné prostředky a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Technika u zásahu: CAS 15 MAN

Zasahující:    Sviták Jaromír - velitel