Rozsáhlý požár v Sobětuchách likvidovalo sedm hasičských jednotek

09.06.2012 02:55

Celkem sedm hasičských jednotek likvidovalo v noci z pátku na sobotu, přesněji v 2.38 hodin, obrovský požár dvou spojených objektův Sobětuchách, části Vrcha, na Chrudimsku.

Jednalo se o přestavovanou zemědělskou usedlost na bytové jednotky ve tvaru písmene T. Jedna část již byla upravena na byty, druhá část rozlehlého objektu byla teprve připravována.

Při příjezdu jednotek na místo byl již objekt ve třetí fázi hoření. Plameny zasáhly celou střechu a zřítily se stropy. Hasiči museli používat dýchací techniku. Požár dostali pod kontrolu v 3.26 hodin a zcela zlikvidován byl v 6.19 hodin. Na dvoře objektu byly barely a jeden z nichčástečně prohořel a unikala z něj látka neznámého původu.

Na místo byli vysláni i pracovníci Institutu ochrany obyvatelstva LázněBohdaneč, kteří odebrali vzorky a následně zjistili, co bylo v barelu uskladněno. Dobrovolní hasiči z Chrudimi místo požáru střeží až do 10 hodiny ranní.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun. Příčinou vzniku požáru bylo zapnuté topidlo, které bylo použito k vysoušení kalůumístěných v dřevěných bedýnkách. Bedny byly umístěny blízko topidla a vlivem velkého tepla se vzňaly a způsobily požár.

Uchránit se podařilo majetek ve výši 2,5 milionu korun.

 

Zůčastněné Jednotky:

HZS Pardubice, HZS Chrudim, JSDH Chrudim, JSDH Hrochův Týnec, JSDH Slatiňany, JSDH Nasavrky, JSDH Heřmanův Městec

 

Fotogalerie

 

 

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje