Dopravní nehoda - Moravany

29.09.2014 10:53

Do Bořic vyjely v pondělí 29. září v 10.52 hodin tři jednotky hasičů – profesionální z Chrudimi, hasiči Správy železniční dopravní cesty Česká Třebová a dobrovolní hasiči z Hrochova Týnce. Důvodem byla nehoda osobního vozu s vlakem na železničním přejezdu.

Hasiči ihned požádali o zastavení provozu na trati a započali s vyprošťováním zraněného řidiče z vozidla, který cestoval ve voze se psem. Na místo přilétl také vrtulník Letecké záchranné služby, který zraněného řidiče transportoval do nemocnice. Ve vlaku cestovalo 9 osob a k jejich zranění nedošlo.

Hasiči zajistili místo nehody a zabezpečili dopravní prostředky tak, aby nedošlo k úniku provozních náplní či k požáru. Událost ze strany hasičů byla ukončena v 12.19 hodin.

Por. Bc. Vendula Horáková
HZS Pardubického kraje