Sezóna 2017

Po půl roční přípravě a tréninků pod vedením člena reprezentačního družstva ČR Michala Krupky jsme 2. dubna 2017 vyrazili na první závody do haly v Jablonci nad Nisou. Účast na tomto závodu byla na zkušenou. Po příjezdu a registraci jsme zjistili, že v dané kategorii je přihlášeno 130 závodníků. Výsledek nebyl okouzlující, ale ani zahanbující. Výsledné umístěný bylo 71. místo. Dále se roztočil kolotoč seriálu Východočeských stovek, Český pohár a X-flame pohár.  22. dubna v Pardubicích, což byl první závod Východočeských stovek  jsem skončila s výsledkem 27. místa a rukou v dlaze. Další závod byl v Jaroměři 8. Května. Tento už byl veselejší a povedený, po sečtení výsledků to bylo jedenácté místo a posun v tabulce na třinácté místo. 13. Května následoval odpolední závod v Kvasinách s vynikajícím výsledkem pátého místa a další posun vzhůru na páté místo v celkové tabulce. Za týden jsme se vrátili na domácí půdu do Pardubic, kde se konalo okresní kolo dorostu. Po podzimní části z vedoucího místa byla role favorita daná. Výsledné druhé místo v okrese bylo krásnou odměnou za mou práci a tréninky. Náladu mi ještě více vylepšilo vítězství v Pardubické věži.

Na další soutěž jsem vyrazila do Náchoda. V celku povedený závod  ve kterém jsem skončila na devátém místě a v celkové tabulce zůstávám na pátém místě. Po dlouhém jednání byla potvrzena nominace na krajské kolo v Moravské Třebové. S velkým odhodláním jsme 24. června vyrazili s cílem získat co nejlepší výsledek. Před poslední disciplínou 100 metrů překážek jsem v průběžných výsledcích byla na čtvrtém místě. Při druhém pokusu ve stovkách došlo k pádu z kladiny a po prvotním ošetření na stadionu lékařka rozhodla o transportu zdravotní záchrannou službou do nemocnice ve Svitavách, základní vyšetření ve Svitavách a následoval převoz do Krajské nemocnice v Pardubicích. Výsledkem tohoto bylo pokles v tabulce a konečné sedmé místo. Po krátké pauze zaviněné zraněním jsme se 30. července vydali na mezinárodní soutěž do Brna. Zde následoval tvrdý návrat do soutěžní reality. K výsledným časům a umístění nepomohla ani příprava na stanici HZS v Chrudimi. Závěrečný účet byl nemilosrdný - 21 ve stovce a 13 ve věžích. Po skončení prázdnin 9. záři pokračoval seriál Východočeských stovek závodem v Cholticích. Tento závod byl zároveň do poháru X-Flame. Obzvlášť vydařené sedmé místo mi zaručilo posun v celkové tabulce na třetí místo. Poté už následovalo soustředění na poslední finálový závod stovek ve Skutči. Tento závod si nenechalo ujít několik členů SDH a odměnou jim za to bylo nejlepší letošní čas 20:08 a umístění na osmém místě. Po vyhlášení výsledků závodů následoval vyhlašovací ceremoniál Východočeských stovek. Tím to časem jsem se posunula a umístila celkově na krásném druhém místě Východočeských stovek. V dalších konečných výsledcích je 48. místo v Českém poháru a 10. místo v X-Flame poháru.

Mou první sportovní sezónu hodnotím jako úspěšnou, ale je potřeba ještě některé věci zlepšit a pracovat na rychlosti. V následující sezóně bychom se rádi zúčastnili celého seriálu Východočeských stovek a co nejvíce soutěží Českého poháru a X-Flame.

Zároveň mi dovolte poděkovat všem za podporu a fandění. Zvláště pak panu Kopeckému, Jaromírovi Svitákovi, Janu Kubíkovi, Kamile Bohaté, Tomášovi Morávkovi, Karlu Vaňkovi a v neposlední řadě sponzorům. Aktuální informace ze závodů včetně několika fotek jsou na internetových stánkách SDH.